Лестър продължава с победите, вече и като гост (видео)

Лестър постигна четвърта поредна победа под ръководството на Крейг Шекспир, след като надделя с 3:2 над Уест Хам на "Лондон Стейдиъм". Риад Марез (5'), Роберт Хут (7') и Джейми Варди (38') се разписаха за "лисиците", а точни за домакините бяха Мануел Лансини (20') и Андре Аю (63'). Каспер Шмайхел също имаше значителен принос за трите точки на Лестър със серия от важни спасявания през втората част.

Сам Байръм и Андре Аю стартираха като титуляри. Шампионите бяха без своя капитан Уес Морган, който е получил контузия. На негово място започна Йоан Беналаун, а с капитанската лента бе Каспер Шмайхел.

Гостите започнаха ударно и до седмата минута вече водеха с 2:0. Риад Марез центрира, Варди и Оказаки не успяха да засекат, а Рондолф също не реагира добре и топката влезе в ъгъла. Две минути след това Хут засече с глава центриране на Олбрайтън и удвои аванса на "лисиците". Лансини намали след много добре изпълнен пряк свободен удар в 20-ата минута, но Джейми Варди отново възстанови аванса от два гола на гостите. Марез изпълни корнер, след който се стигна до разбъркване в наказателното поле и от няколко метра английският национал направи 1:3.

Този резултат означаваше, че Крейг Шекспир става първият мениджър в историята на Премиър лийг, чийто отбор отбелязва три или повече гола в първите три шампионатни мача под негово ръководство.

В 63-ата минута Андре Аю намали след удар с глава отблизо - 2:3. Шмайхел направи страхотно спасяване в 77-ата минута след изстрел на Каръл, а малко след това Аю пропусна, след като бе оставен сам срещу стража на Лестър. До края натискът на "чуковете" не даде резултат и "лисиците" се поздравиха с четвърта поредна победа. Това бе и първи успех за Лестър като гост в Премиър лийг през този сезон.

Лестър заема 15-а позиция с актив от 30 точки. Уест Хам е 11-и.