Мечтата на Хофе за ШЛ става все по-реална (видео)

Отборът на Хофенхайм постигна домакински успех с минималното 1:0 над гостуващия Байер (Леверкузен) в мач от 25-ия кръг на Бундеслигата. Победният гол отбеляза Сандро Вагнер (62') през второто полувреме. Това беше 13-и пореден двубой от първенството, в който Хофе не допуска загуба като домакин.

С този успех домакините все още са на така важното 4-о място в класирането, което дава право на участие в квалификациите на Шампионската лига. Тимът има 45 точки, което е с 5 повече от загубилия днешния си мач Херта (Берлин). В следващия кръг двата тима играят един срещу друг. След поражението пък "аспирините" са 10-и с 31 пункта.

Въпреки че през първата част ударите към двете врати да бяха точно 20, то нито един от тях не представляваше сериозна опасност, която да доведе до гол. В 13-ата минута Адмир Мехмеди с глава стреля в аут след центриране на Роберто Хилберт. В 22-ата удар на Карим Белараби рикошира в защитник на домакините и излезе в корнер. При последвалото му изпълнение Кевин Кампъл проби в наказателното и стреля, но и неговият шут се отклони в тялото на противников бранител.

Последва известно затишие до 39-ата минута, когато Белараби изпробва рефлекса на Оливер Бауман, който изби топката. В последните секунди на първото полувреме Адам Салай получи кълбото в наказателното поле, обърна се и шутира право в ръцете на Бернд Лено.

Първата по-интересна ситуация за втората част дойде в 53-ата минута, когато след изпълнение на пряк свободен удар отново Салай с глава стреля над вратата. Така се стигна до 62-ата минута, когато Хофенхайм най-после успя да разпечата вратата на Леверкузен. След атака по лявото крило топката стигна до Сандро Вагнер и нападателят успя да я насочи така, че тя да се озове в мрежата за 1:0. Имаше съмнения дали попадението не е автогол на вратаря Лено, но в крайна сметка то беше записано на името на Вагнер.

До края на мача не се случи нищо интересно и домакините се поздравиха с победата.