Челси направи нова крачка към титлата (видео)

Челси измъкна много тежкото гостуване на Стоук и показа, че и за секунда не мисли за отпускане по пътя към титлата. "Сините" спечелиха с 2:1 и имат преднина от 13 точки пред втория Тотнъм, който играе утре.

Вилиан откри резултата в 13-ата минута, след като изненада Лий Грант с удар от фаул в близкия ъгъл. Стоук имаше силен период към края на първото полувреме и изравни с попадение на Джонатан Уолтърс от дузпа. Лондончани имаха предимство след почивката и три минути преди края Гари Кейхил донесе победата на гостите.

Челси започна отлично и в 13-ата минута Вилиан откри резултата от фаул. Бразилецът изненада Лий Грант с удар в близкия ъгъл и изведе лондончани напред. Диего Коща водеше физическа битка със защитата на домакините и по-точно с Бруно Мартинс Инди, който се грижеше за опазването му. Бразилецът с испански паспорт рано си изкара жълт картон след поредния сблъсък с бранителя на Стоук. "Сините" имат предимство, а след повеждането играят още по-уверено и спокойно, като чакат своите шансове.

След половин час игра Челси можеше да поведе с два гола. Виктор Моузес великолепно изведе Маркос Алонсо на чиста позиция в наказателното поле, но ударът на италианеца бе спасен от Грант. Малко по-късно тимът на Марк Хюз имаше няколко силни минути. Пробив на Арнаутович и остро центриране бе блокирано от отбраната на лондончани. При последвалия ъглов удар Мартинс Инди прати топката в мрежата, но попадението бе отменено. Голът не бе зачетен поради нарушение на Берахино. Съдията трябваше да се консултира с помощника си, тъй като първоначално изглеждаше, че има засада, а Мартинс Инди не бе в такава.

В 38-ата минута Стоук успя да изравни. След едно центриране Гари Кейхил събори Джонатан Уолтърс в наказателното поле и бе отсъдена дузпа, която потърпевшият реализира с мощен шут  в десния ъгъл на Куртоа. Двубоят продължи да бъде физическа битка, в която на два пъти Давид Луис пострада. Диего Коща пък продължаваше да е в центъра на единоборствата в другата половина на терена.

Челси имаше преимущество в началото на втората част, но голови положения липсваха. Тимът на Марк Хюз пък се задоволяваше да блокира опитите на съперника да го атакува. Една от редките ситуации, при които можеше да падне гол, бе в 66-ата минута, когато Маркос Алонсо от фаул удари горната греда.

Битката за всяка педя продължи, но отборът на Конте не се отказа да търси трите точки и три минути преди края си ги осигури. След центриране от ъглов удар Давид Луис отклони топката с глава, а Ерик Питерс не успя да я изчисти и тя се озова на крака на Кейхил, който я заби в мрежата.

В края на срещата Челси можеше да стигне и до по-убедителна победа, но Диего Коща и влезлият като резерва Лофтъс-Чийк не успяха да се разпишат. Стоук остана с 10 човека в заключителните секунди, когато Фил Бардсли получи втори жълт картон.

СТОУК - ЧЕЛСИ 1:2