Новата голова машина в Бундеслигата съсипа Херта (видео)

Отборът на Кьолн победи с 4:2 Херта в мач от 25-ия кръг на Бундеслигата. “Козлите” бяха зарадвани от хеттрик на голмайстора си Антони Модест. Французинът за втори път през сезона забива три гола в един мач, след като го направи и във вратата на Хамбургер, и вече има 22 попадения на сметката си през този шампионат. За момента единствено Пиер-Емерик Обамеянг има повече - 23.

Резултатът бе открит от домакините още в шестата минута. Тогава Юя Осако вкара с майсторски далечен удар. В последните десетина минути на първата част Модест нанесе тежък удар на тима от Берлин с две бързи попадения. Оаско проби в наказателното поле и върна към французина, който вкара за 2:0. Само 120 секунди по-късно нападателят тотално съкруши съперника с втория си гол в мача. Матиас Леман изведе Модест на скорост и скоро резултатът вече беше 3:0.

В началото на втората част Ведад Ибишевич върна надеждите на Херта с гол от дузпа, но в 63-ата минута Модест оформи хеттрика си след светкавична контраатака. Скоро берлинчани стигнаха до още едно попадение, след като Джон Антън Бруукс се разписа след центриране от корнер на Владимир Дарида, но това не стресна домакините. До края на мача гостите пробваха да наложат някакъв натиск в търсене на две попадения, но защитата на съперника действаше концентрирано.

Така Кьолн прекъсна негативната си серия от пет мача без победа. “Козлите” нямаха успех от 4 фверуари, когато надиграха с 1:0 Волфсбург. Тимът събра 37 точки и в момента е на шеста позиция. Херта пък е с три повече на пето място.