Вратар подари точка на ЦСКА-София, очертава се нов лидер в атаката на "червените"(видео)

Отборите на Локомотив (Пловдив) и ЦСКА-София не излъчиха победител. В мач от 25-ия кръг на Първа лига двата тима завършиха 1:1. Дани Кики бе точен за домакините в 13-ата минута с плътен удар с левия крак. В 80-ата минута Кирил Десподов изравни.

Първата част бе доста скучна, но през второто полувреме феновете на "Лаута" станаха свидетели на динамичен и интересен футбол.

Днес за пореден път направи впечатление добрата и напориста игра на младия нападател на "червените" Кирил Десподов, който постепенно се превръща в лидер в атаката на тима.

Локомотив (Пловдив) - ЦСКА
Гостите от София създадоха първата реална опасност чак в 42-ата минута. Кирил Десподов напредна и навлезе в наказателното поле. Талантът на "червените" намери Руи Педро, който бе заел добра позиция в наказателното поле, но за късмет на домакините ударът му профуча на сантиметри от страничния стълб.

Малко преди края на първата част Стойчо Атанасов шутира от удобна позиция над напредната греда.

Втората част стартира с опасна ситуация пред вратата на пловдивчани. Десподов влезе навътре и отправи силен изстрел над вратата.

Локомотив (Пловдив) - ЦСКА В 50-ата минута Дино Мартинович изведе отлично Дани Кики на чиста позиция. Халфът пое, но се забави със завършващия удар и топката му бе избита.

Последва бърза атака на ЦСКА-София, при която Кулма подаде към Десподов. Младокът се хвърли да засече кълбото, но малко не му достигна да опъне мрежата, като стражът на Локо Пд Ел Харуби спаси със сетни усилия.

В 57-ата минута Рубен Пинто имаше възможност да изравни. Футболисът на "червените" бе заел добра позиция в наказателното поле и майсторски се освободи от прекия си пазач, но Харуби се хвърли и неутрализира опасността.

Локомотив (Пловдив) - ЦСКА Натискът на гостите стана още по-осезаем. В 60-ата минута Антон Недялков също пробва да изравни с удар от границата на наказателното поле, но топката отново не посети мрежата.

В 80-ата минута Десподов изравни, след груба грешка на Ел Харуби. Вратарят на "смърфовете" тръгна да пресича дълъг пас, но не прецени правилно ситуацията. Нападателят се възползва по най-добрия начин и с едно докосване преодоля стража. Последва най-лесното - Десподов вкара на празна врата.

До края на срещата възпитаниците на Стамен Белчев се опитаха да стигнат до пълен обрат, но усилията им не дадоха желания от тях резултат.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЦСКА-СОФИЯ 1:1

1:0 Дани Кики 13
1:1 Десподов 80

Стартови състави:

ЛОКО: 16. Ел Харуби, 71. Крумов, 5. Виданов, 15. Везалов, 6. Котев, 14. Горанов, 17. Траянов, 19. Велковски, 9. Кики, 77. Мартинович, 10. Марчев

ЦСКА-София: 12. Китанов, 2. Атанасов, 3. Недялков, 5. Перес, 14. Бодуров, 6. Пинто, 20. Бумал, 19. Десподов, 21. Руи Педро, 8. Кубемба, 26. Кулма