Лил и Марсилия врътнаха постно реми (видео)

Отборите на Лил и Олимпик Марсилия не успяха да излъчат победител в срещата помежду си от 30-ия кръг на Лига 1 във Франция. Двубоят завърши при постно 0:0 и съперниците трябваше да се задоволят с по една точка в актива си.

Първото полувреме бе доста скучно с малко голови възможности, като най-добрата бе за домакините в 14-ата минута, когато Никола дьо Превил се освободи в пеналта, но ударът му бе покрай вратата.

През втората част бе малко по-интересно. В 47-ата минута Маркос Лопес отправи точен удар, който бе спасен от вратаря. Две минути по-късно пък Флориан Товен имаше шанс за гостите, но Венсан Ениеама не допусна гол. В 53-ата минута и Реми Кабела тества рефлексите на вратаря, който обаче отново бе непробиваем. Две минути по-късно пък отново домакините имаха добър шанс, но Маркос Лопес стреля неточно.

В 66-ата минута Олимпик пропусна нова добра възможност, като удар на Дмитри Пайе не намери очертанията на вратата. В 83-ата минута пък домакините пропуснаха най-добрата си възможност, като Едер стреля с глава отблизо и Йоан Пеле с блестяща намеса и с помощта на напречната греда успя да опази вратата си.

В крайна сметка мачът завърши без победител и Лил с актив от 34 точки заема 14-ото място в таблицата. Олимпик пък вече има 46 точки и заема 5-ата позиция в класирането.