Обамеянг донесе минимална победа на Борусия (Дортмунд) (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) записа трудна победа с 1:0 над Инголщад в първия мач от 25-ия кръг на Бундеслигата на Германия. Домакините на "Сигнал Идуна Парк" не показаха особено впечатляваща игра, но един ранен гол на Пиер-Емерик Обамеянг в 14-ата минута се оказа достатъчен, за да вземат важни три точки. Гостите стояха доста равностойно през голяма част от двубоя, но шансът не бе на тяхна страна тази вечер и те не успяха да си тръгнат с по-позитивен резултат.

Борусия започна мача по-силно и още при първата си по-добра атака стигна до гол. Марсел Шмелцер бе изведен отляво и центрира в наказателното поле за Пиер-Емерик Обамеянг, който от движение засече кълбото в мражата за 1:0.

Играчите на Инголщад обаче не изглеждаха никак притеснени и също поглеждаха доста смело към вратата на Роман Бюрки. В 18-ата минута Дарио Лескано стреля опасно и след рикошет топката мина до гредата. При последвалия корнер Матю Леки стреля с глава на сантиметри над гредата. След това в 27-ата минута и Алфредо Моралес отправи нелош изстрел с глава до вратата.

В 30-ата минута домакините също организираха нелоша атаака и изстрел на Кристиан Пулишич бе блокиран, а при опита за добавка Ерик Дурм стреля над вратата. Десет минути по-късно и Шмелцер пробва да шутира от труден ъгъл, но не намери очертанията на вратата.

Второто полувреме обаче отново започна с чудесен шанс за гостите, дошъл след грешка в отбраната на дортмундци. Леки се възползва и изскочи очи в очи с Бюрки, но стреля много неточно над вратата. В 52-ата минута пък Лескано се измъкна в пеналта и бе препънат от вратаря Бюрки, но съдията прецени, че няма основания да даде дузпа.

В 54-ата минута домакините също имаха нелоша възможност да удвоят преднината си като след центриране от корнер Сократис Папастатопулос отправи изстрел отблизо, но покрай вратата. В 74-ата минута при разбъркване след корнер Дурм отправи удар в очертанията на вратата, но и в ръцете на вратаря.

В заключителните минути гостите се хвърлиха в атака и пропуснаха още няколко положения след доста неточни изстрели. Така мачът завърши с минимална победа на Борусия, като тимът вече има 46 точки и запазва 3-ото си място в класирането. Инголщад пък вече 4 поредни мача няма победа и с 19 точки остава на предпоследното 17-то място в таблицата.