Аякс се върна в славните времена след триумф над палача на Лудогорец (видео)

Отборът на Аякс надигра с 2:0 Копенхаген в мач реванш от 1/8-финалите в Лига Европа. Холандците продължават напред с общ резултат 3:2. За славния някога тим това е първо класиране за 1/4-финал в Европа от далечната 1998 година. Точни за амстердамци бяха Бертранд Траоре (23) и Каспер Долберг (45+3 - дузпа). Датчаните отстраниха българския шампион Лудогорец на 1/16-финалите.

Холандският тим успя да изкове преднина от два гола преди почивката. В 23-ата минута Юнес навърза трима и стреля от дъгата. Вратарят на гостите изби топката, но точно на главата на устремения Траоре, който вкара отблизо - 1:0. Домакините продължиха да натискат и стигнаха до нов гол секунди преди почивката. Във втората добавена минута на полувремето Окоре фаулира Долберг в наказателното поле и потърпевшият Долберг реализира от бялата точка - 2:0. Това беше 18-и гол за младия нападател от началото на сезона.

И през втората част домакините продължиха да диктуват темпото. В 54-ата Траоре изпусна да реализира трети гол от чиста позиция. В 74-ата минута Долберг нацели греда, след като отклони технично към далечния ъгъл. В края по трибуните се настани напрежение, тъй като при гол за датчаните дуелът щеше да продължи допълнителни 30 минути. Копенхаген обаче не стигна до желания гол, а и почти нямаше шансове да го стори.

Аякс - Копенхаген - 2:0 (1:2 в първия мач)
1:0 - Траоре (23)
2:0 - Долберг (45+3 - дузпа)