Звездите на Нефтохимик на крачка от полуфинал в Суперлигата (видео)

Звездният отбор на Нефтохимик 2010 (Бургас) крачи смело към полуфиналите в Суперлигата на България. Воденият от треньора Петър Дочев тим успя да се наложи вкъщи над Пирин (Разлог) с 3:1 (25:21, 24:26, 25:18, 25:20) в първи мач от 1/4-финалните плейофи, игран тази вечер в зала "Младост".

Така бургазлии водят в плейофната серия с 1-0 победи. Играе се до 2 победи от 3 мача. Втората среща между двата тима е в неделя (19 март) от 18,00 часа в Разлог.

Домакините от Нефтохимик диктуваха играта в по-голямата част от мача, като започнаха стабилно още от първия гейм. Интрига имаше единствено във втората част, когато разложани бяха равностойни и поддържаха темпото докрай. Те дори имаха геймбол при 24:23, но не успяха да затворят от първия път гейма, като сториха това при втората си възможност - 26:24 и 1:1. В следващите два гейма отново бургазлии доминираха и спечелиха с 3:1 след 25:18 и 25:20.

Пореден страхотен мач за Нефтохимик изигра Валентин Братоев, който се отчете с 23 точки (4 аса, 54% ефективност в атака и 34% перфектно посрещане) за победата. Николай Николов добави още 18 точки (4 аса и 61% ефективност в атака) за успеха. За тима на Пирин Венцислав Георгиев (36% ефективност в атака) и Мартин Кръстев (7 блока!!! и 56% ефективност в атака) приключиха с по 12 точки.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 3:1 (25:21, 24:26, 25:18, 25:20)
НЕФТОХИМИК 2010: Георги Братоев 9, Жани Желязков 12, Валентин Братоев 23, Мартин Пенев 9, Николай Николов 18, Красимир Гайдарски 9 - Мартин Иванов-либеро (Георги Петров)
Старши-треньор: Петър Дочев
ПИРИН: Владимир Лобутов 2, Венцислав Георгиев 12, Георги Елчинов 11, Благовест Катранджиев 7, Костадин Гаджанов 7, Мартин Кръстев 12 - Виктор Копанаров-либеро (Владимир Панев, Боян Иванов, Ивайло Пахов-либеро)
Старши-треньор: Иван Дурев.

Статистика: Красимир Кънев (скаутмен на Нефтохимик 2010)