Виктор Йосифов и Пиаченца аут от Купата на CEV (видео)

Капитанът на националния ни волейболен отбор Виктор Йосифов и неговият ЛПР Волей (Пиаченца) отпаднаха от втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. "Червено-белите вълци", чийто капитан е Христо Златанов, паднаха като гости на Диатек (Тренто) с 1:3 (20:25, 22:25, 25:22, 15:25) в мач-реванш от 1/4-финалите на турнира, игран късно снощи пред над 3000 зрители в зала "Пала Тренто".

Така след две загуби с 0:3 и 1:3 гейма Пиаченца отпадна от по-нататъшно участие в турнира. Трентинци пък се класираха за полуфиналите за Купата на CEV. Там те ще играят срещу турския гранд Фенербахче, който елиминира френския Аячо също след две победи. Първата среща между двата тима от полуфиналите е на 28 март (вторник) в Тренто, а реваншът е на 1 април (събота) в турския мегаполис.

След като домакините от Тренто спечелиха първите два гейма, с което стана ясно, че "жълто-сините" продължават напред в турнира, треньорите на двата тима - Анджело Лоренцети и Алберто Джулиани, смениха почти изцяло основните си състави. Това не повлия особено върху играта и резултата, като трентинци спечелиха с 3:1.

Виктор Йосифов, обаче, игра цял мач за своя тим и завърши със 7 точки (2 блока, 2 аса и 43% ефективност в атака). Най-резултатен за Пиаченца бе френският национал Тревор Клевено, който също игра през цялото време, с 19 точки (1 блок, 4 аса, 54% ефективност в атака и 13% перфектно посрещане). Еър Злати пък отново не се появи на полето и остана резерва.

Най-полезен за Тренто стана игралият само в първите два гейма словенски национал Тине Урнаут с 9 точки (1 блок, 1 ас, 64% ефективност в атака и 8% перфектно посрещане). Влезлите като резерви Олег Антонов (88% ефективност в атака и 17% перфектно посрещане) и Матео Бургщалер (5 блока!!! и 1 ас) добавиха по 7 точки за победата.

ДИАТЕК (ТРЕНТО, ИТАЛИЯ) - ЛПР ВОЛЕЙ (ПИАЧЕНЦА, ИТАЛИЯ) 3:1 (25:20, 25:22, 22:25, 25:15)
ТРЕНТО: Симоне Джианели 1, Ян Щокър 5, Тине Урнаут 9, Филипо Ланца 5, Себастиан Соле 6, Симон Ван Де Вуурде 4 - Масимо Колачи-либеро (Алесандро Блази, Габриеле Нели 5, Матео Бургщалер 7, Олег Антонов 7, Тициано Мацоне 5, Даниеле Мацоне 4, Матео Киапа-либеро)
Старши-треньор: Анджело Лоренцети
ПИАЧЕНЦА: Райдел Йересуело, Фернандо Ернандес 11, Тревор Клевено 19, Леонел Маршал 9, ВИКТОР ЙОСИФОВ 7, Аймоне Алети 3 - Лорис Мания-либеро (Франческо Котарели, Йоргос Цумакас 6, Габриеле Ди Мартино 1, Симоне Пароди-либеро)
Старши-треньор: Алберто Джулиани.