Джокович надви Дел Потро за победа №300 в сериите "Мастърс"

Шампионът от последните три сезона в Индиън Уелс и номер 2 в схемата Новак Джокович (Сърбия) записа 19-и пореден успех в надпреварата след страхотна победа със 7:5, 3:6, 6:1 над аржентинеца Хуан Мартин Дел Потро.

Това беше юбилейна победа номер 300 за Джокович в сериите "Мастърс", с което заема третото място във вечната ранглиста след Федерер (331) и Надал (318).

Сърбинът също така спечели за 762-и път в турнирите на АТР, с което се изравни на десетото място с Пийт Сампрас (САЩ).
Освен това световният №2 вече води с 13:3 в преките двубои срещу аржентинеца. Двамата се срещнаха само преди седмица в Акапулко, когато отново в три сета успехът беше за сърбина.
Днес Джокович и Дел Потро напълно оправдаха очакванията за оспорван мач и дадоха всичко от себе си, за да не разочароват публиката на централния корт, която гледа тенис на топниво в продължение на 2 часа и 18 минути.
Двубоят не започна по най-добрия начин за Жокера, който допусна пробив още в откриващия гейм. Той обаче успя да го върне в 6-ия гейм, за да изравни резултата - 3:3. След това играта вървеше гейм за и гейм и така до 12-ия, в който Джокович отново спечели подаването на съперника.
Втората част стартира по идентичен начин със срив на Ноле и пробив на Дел Потро, който поведе с 2:0. В четвъртия гейм сърбинът можеше да върне интригата, но пропиля три брейкбола, а още в следващия гейм той загуби за втори път подаването си. Джокович все пак успя да върне един от пробивите в 6-ия гейм, но това бе всичко, което бе по силите му в тази част.
В решителния трети сет Новак се събра, раздаде се докрай и не даде много шансове на противника си, побеждавайки го с категоричното 6:1.
На осминафиналите Джокович ще играе срещу австралиеца Ник Кирьос, който елиминира Александър Зверев (Германия) с 6:3, 6:4.

Турнирът в Индиън Уелс можете да гледате на живо по Mtel Sport 1.