Джак Сок за трите мачбола на Гришо: Молех се за добро сервиране и няколко добри форхенда

Джак Сок спаси четири мачбола по пътя към победата с 3:6, 6:3, 7:6(7) над Григор Димитров в третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс. При 5:4 в полза на българина в третия сет Сок сам се постави под огромно напрежение с три поредни грешки, довели до резултат 0:40. Първите два мачбола бяха отразени благодарение на отлични сервиси, а при третия американецът рискува максимално и с форхенд на линията изправи публиката на крака. Малко по-късно той отрази още един мачбол при 6:7 в тайбрека и се поздрави с победата след два часа и 26 минути игра.

24-годишният Сок направи много силен старт на годината, спечелвайки титлите в Оклънд и Делрей Бийч. Неговата трета победа в четири мача с Григор подобри баланса му на 13-2 през сезона.

"В критичните моменти просто се молех да вкарам добри сервиси и форхенди. Получи се и това ме спаси... Смятам, че всеки знаеше какво искам да направя при тези точки. Успях да вкарам два добри сервиса, а на форхенда при 30-40 просто си казах: "Направи го", след като съм го правил хиляди, милиони пъти в живота си", заяви на пресконференцията Сок. "Казах в началото на годината, че ако губя от някого, то ще бъде при моите условия. Няма да изляза да се защитавам или да избягам от моя стил", допълни той.

Сок, чието 18-о място в световната ранглиста е рекордно за него, ще се опита да достигне до своя трети пореден четвъртфинал на турнир от сериите "Мастърс". Негов следващ противник ще е тунизиецът Малек Джазири, срещу когото американецът има една победа - в Стокхолм през миналата година.