Ювентус отново победи Порто и е на 1/4-финал (видео)

Италианският колос Ювентус се класира за 1/4-финалите на Шампионската лига за десети път в историята си и продължава да мечтае да вдигне трофея за първи път от 1996 година насам.

"Старата госпожа" постигна икономична победа с 1:0 над Порто в реванша в Торино и с общ резултат 3:0 продължава напред. Успехът дойде с гол от дузпа в 41-ата минута, реализирана от Пауло Дибала. Порто остана с човек по-малко в края на първото полувреме, след като Макси Перейра беше изгонен за умишлена игра с ръка в наказателното поле, за което беше отсъден и наказателният удар.

Първата възможност беше пред вратата на Икер Касийяс, като дойде още в 3-ата минута. Пауло Дибала беше изведен зад защитата на Порто и успя да отправи удар от малък ъгъл, но топката мина над вратата. В 6-ата минута аржентинецът отново притесни Касийяс с далечен удар, а в 8-ата успя да центрира технично в наказателното поле, но топката не стигна до негов съотборник.

Футболистите на Порто не приеха играта в собствената си половина и организираха постепенни атаки. В 12-ата минута Куадрадо фаулира грубо Лаюн на границата на наказателното поле, но ударът на Брахими от фаул не се получи и  топката беше изчистена.

Постепенно играта се успокои, а домакините уверено владееха и не позволяваха на португалците да притесняват Джанлуиджи Буфон.

Все пак атаките на Ювентус изглеждаха по-опасни, а при една от тях Дибала получи топката от Игуаин близо до вратата, но не постигна нищо.

В  33-ата минута Ювентус организира добра атака по левия фланг, завършила с центиране на Дибала, но Манджукич не успя да изпревари Маркано за топката.

В 37-ата минута Манджукич отправи удар с глава след корнер, но топката мина встрани от далечната греда. Минута по-късно и Бенатия отправи удар с глава, но топката беше изчистена в ъглов удар.

При последвалото центриране Игуаин успя да стреля отблизо отбитата от Касийяс топка, но защитникът на гостите Макси Перейра игра умишлено с ръце в наказателното поле, за да предотврати гол. Последва дузпа и директен червен картон за играча на Порто. С изпълнението се нагърби Дибала, който не сбърка и откри с удар по земя.

В началото на второто полувреме току-що появилият се на терена Вили Боли едва не си вкара автогол, благодарение на чудесната намеса на Касияс. Порто веднага организира светкавична контра, при която Соарес се справи с Меди Бенатия и излезе очи в очи с Буфон, но диагоналният му удар излезе в аут.

След час игра пред Марко Пяца се откри добра възможност отново да се разпише срещу Порто, но шутът му в далечния ъгъл премина покрай целта.

В следващите минути Ювентус разиграва спокойно топката и в средата на втората част Игуаин шутира между двама защитници, но мерникът му изневери.   Осем минути преди края Диого Жота беше великолепно изведен, но и той не успя да уцели вратата. До края не падна нов гол и Ювентус заслужено се класира в следващата фаза на Шампионска лига.