Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград

Ботев е на финал за Купата на БФС

Отборът на Ботев (Пловдив) е първият финалист за Купата на БФС за юноши младша възраст, родени 2001 година. “Канаречетата” завършиха наравно 1:1 при гостуването си на Лудогорец във втория мач от полуфиналите. В първата среща пловдивчани бяха победили с 2:1 като домакин и така стигат до последния мач в надпреварата.

“Орлите” започнаха отлично срещата и още в петата минута вече водеха в резултата. Атака отдясно завърши с диагонален удар, който вратарят Милко Баданов изби, но Георги Бабалиев отблизо се разписа. В 32-ата минута обаче Иван Василев изравни. Голямата надежда на Ботев Крис Добрев проби в наказателното поле и подаде към Василев на празна врата. До края на мача гостите успяха да запазят преднината си в общия резултат и така се класираха на финал. Там чакат победителя между Левски и ЦСКА. В първия мач “сините” победиха като гости с 1:0.