Лацио си поигра с огъня, но успя да вземе своето срещу Торино (видео)

Отборът на Лацио продължава да показва страхотна форма в Серия “А”. “Орлите” постигнаха четвърта поредна победа след като надиграха с 3:1 Торино в последния мач от 28-ия кръг. Домакините на “Олимпико” бяха по-добрият тим в мача, но трябваше да треперят почти до края, преди да измъкнат победата. Те поведоха с гол на Чиро Имобиле в 56-ата минута, но в 73-ата гостите изравниха чрез Макси Лопес при едно от малкото си положения в мача. Лацио обаче показа хъс и не се предаде до края, като в 87-ата минута Балде Кейта отново изведе своя тим напред в резултата, а в добавеното време на мача Фелипе Андерсон реши всичко с трети гол за своя тим.

Лацио доминираше през първото полувреме и създаде доста повече положения от своя съперник, но без да оспее да ги материализира. В 7-ата минута Чиро Имобиле между двама защитници овладя на гърди дълъг пас в предни позиции, успя да се обърне и да стреля мощно, но в ръцете на вратаря. След това в 11-ата минута и Фелипе Андерсон отправи нелош изстрел, който обаче бе неточен.

Торино отговори с опасно центриране от фаул в наказателното поле в 28-ата минута, като топката коварно се насочи към вратата, но тупна до гредата без някой да успее да я засече.

Лацио обаче бързо пренесе нещата обратно пред другата врата и в 29-ата минута Андерсон по прекрасен начин с пета изведе Имобиле очи в очи с вратаря, но нападателят отблизо не успя да вкара и пропиля най-доброто положение за своя тим. В 33-ата минута и Марко Пароло отправи далечен, но неточен удар, а в 42-ата минута отново Имобиле излезе на стрелкова позиция при една контра, но стреля над вратата.

Второто полувреме бе дори още по-вълнуващо. Още в 55-ата минута Лукаку проби до аутлинията и върна за Марко Пароло, който отблизо не успя да уцели вратата. Минута по-късно Лацио най-накрая откри резултата. Топката бе центрирана по земя в наказателното поле, защитник не се намеси добре и Имобиле отблизо на задната греда успя да вкара в опразнената врата за 1:0. Домакините можеха и да удвоят преднината си в 69-ата минута, но удар на Милинкович-Савич бе спасен от вратаря.

Торино обаче изненадващо успя да изравни в 73-ата минута. Тогава при центриране от фаул Макси Лопес бе изпуснат от защитата и с глава простреля вратата за 1:1.

Това само раздразни “орлите”, които се хвърлиха в атака. В 75-ата минута след центриране от корнер Пароло с глава стреля опасно над вратата. Пет минути след това шанс се откри пред Имобиле, чийто удар по чудо не влезе.

Торино за малко да изненада за втори път своя съперник в 85-ата минута, когато Белоти проби опасно и стреля до гредата. Две минути по-късно обаче справедливостта възтържествува и Балде Кейта с бомбен шут препарира вратаря на съперника за 2:1. В добавеното време пък Фелипе Андерсон реши всичко в полза на домакините, завършвайки хубава контраатака за крайното 3:1.

Малко преди края пък Белоти отново оипта да се разпише от фаул и да направи загубата на Торино по-почетна, но страхотният му изстрел премина до гредата.

Така Лацио събра актив от 56 точки и се намира на 4-ото място във временното класиране. Торино пък все повече се отдалечава от участие в Европа, като остава на 10-ото място с 39 точки.