Олимпиакос прекъсна серията от три поредни загуби

Олимпиакос прекъсна серията си от три поредни загуби и спечели с 2:0 у дома срещу стабилния отбор на Атромитос в мач от 24-ия кръг на гръцката Супелига. Победата възстанови преднината на отбора от 6 точки пред преследвача Паниониос, който в събота спечели минимално с 1:0 над Керкира у дома. Олимпиакос има 54 точки, следван от Паниониос с 48, ПАОК остана с 43 след поражението с 0:3 от АЕК снощи.

И двата гола за Олимпиакос станаха след центрирания на Костас Фортунис. Мануел да Коща скочи над защитата в 36-ата минута и с глава откри резултата. В 63-ата защитникът на сините от Перистери Сократис Фитанидис опита да изчисти топката, но си вкара автогол за 2:0. В момента Олимпиакос е без треньор, след като поредицата от три загуби без отбелязан гол костваше поста на португалеца Пауло Бенто. Василис Вузас, който иначе тренира младежите до 20 години, водеше тима от скамейката.

С два гола на Серхио Араужо в 1-ата и в 85-ата минута АЕК размаза ПАОК с 3:0. Крайното 3:0 оформи Христос Аравидис в 90-ата минута. Гостите от Солун останаха с десет души на терена в 53-ата минута, когато Стелиос Малезас получи два жълти картона. На дъното остана Верия с 13 точки 6 кръга преди края, след като падна 0:1 при гостуването си на Платаниас на остров Крит. Там е и Ираклис, който все пак успя да измъкне 1:1 у дома от Панатинайтос. Синьо-белите от Солун имат 16 точки, една по-малко от намиращия се пред тях Левадиакос и на 4 след Астерас Триполис.