Виляреал се възползва от умората на Селта

Отборът на Виляреал излъга Селта с 1:0 в среща от 27-ия кръг на испанското първенство, игран на "Балаидос". Роберто Солдадо се разписа за "жълтите" в 45-ата минута. С успеха момчетата на Фран Ескриба изпревариха Реал Сосиедад на петата позиция в таблицата.

Домакините започнаха срещата без голяма част от звездите си, сред които Яго Аспас и Джон Гуидети. "Небесносините" бяха видимо изморени след мача в Лига Европа и не играха на обичайното високо ниво. В 12-ата минута Джузепе Роси не стреля точно при първата възможност пред вратата на Андрес Фернандес. В 24-ата Тео Бонгонда шутира доста неточно от добра позиция. В 31-ата Бруно направи добър рейд, топката се разходи в близост до вратата, но нямаше кой да шутира.

В 33-ата Ману Тригерос проби през центъра и отклони наляво към Роберто Сориано, който сам срещу вратаря стреля в неговия крак. При добавката италианският халф прати топката в ръцете на Серхио Алварес. В 45-ата гостите от "Ел Мадригал" откриха резултата. Жонатан дос Сантос центрира, Матео Мусакио стреля с глава, а Роберто Солдадо чукна топката достатъчно, за да я насочи в десния долен ъгъл на вратаря - 0:1.

В 55-ата съдията не назначи дузпа за домакините, въпреки че Уго Майо беше фаулиран от Роберто Сориано. В 68-ата Карлес Планас отправи неточен удар. Десет минути по-късно Клаудио Бовю стреля от границата на наказателното поле, топката се отби от тялото на Виктор Руис и излезе в корнер. В 81-ата Бруно не беше точен с глава. До края опитите на "подводницата" не се увенчаха с успех.