Спас Делев с първи гол за 2017 година

Националът на България Спас Делев вкара гол за своя Погон Шчечин при гостуването на Гурник Лечна. Срещата от 25-ия кръг на полската Екстракласа завърши 2:2, а Делев бе точен в 44-ата минута, когато даде аванс на своя тим с 2:1. Той се разписа с удар от воле, като прати топката в долния ляв ъгъл на вратата. Това бе и първи гол за пролетния полусезон за юношата на Пирин и бивш футболист на ЦСКА и Берое. Роденият в село Ключ нападател има общо четири попадения през този сезон, като три са за първенство, а едно за Купата на Полша.

Съотборникът му Матеуш Матрас в 33-ата минута даде аванс на Пагон, но Гжегож Бонин изравни в 41-ата минута.

Домакините възстановиха равенството 2:2 в 53-ата минута. Тогава Бартош Шпиачка се разписа. Тимът на Пагон игра половин час с човек по-малко след червения картон на Ярослав Фожут. Делев игра до 92-ата минута, когато бе заменен.

В класирането Погон е на 10-то място с актив от 32 точки, а Гурник Лечна  остава на последното 16-то място с 22 точки.