Рангелов с 90 минути при първото попадение на Адебайор

Българският нападател Димитър Рангелов игра пълни 90 минути за тима си Коняспор срещу Истанбул ББ в мач от 24-ия кръг на турската Суперлига. Родният национал и съотборниците му загубиха на своя стадион с 0:3, а първото си попадение с екипа на гостите отбеляза Емануел Адебайор. Бившата звезда на Тотнъм, Арсенал, Реал Мадрид и Манчестър Сити бе точен в 55-ата минута, когато удвои резултата. Той бе титуляр за първи път за новия си клуб, като престоя на терена до 72-ата минута.

Преди това Айхан след подаване на Емре бе дал аванс в 15-ата минута, а в последните секунди на продължението Юндер оформи крайния резултат. Бившият играч на Лудогорец Жуниор Кейсара също записа пълни 90 минути за победителите.

Рангелов и компания останаха на девето място с 32 точки, докато гостите са втори с 52 точки.

Лидерът Бишикташ има две точки преднина, след като Абубакар с две попадения спаси тима от загуба срещу Кайзериспор в днешното домакинство за крайното 2:2.