Димов и Маниса с ценна точка при гостуването си на Адана Демирспор (видео)

Борещият се за оцеляването си във второто ниво на турския футбол отбор на Манисаспор взе ценна точка при гостуването си на Адана Демирспор. В двубой от 24-ия кръг на 1. Лига тимът, за който поредни пълни 90 минути записа юношата на Черно море Даниел Димов, завъртя равенство 1:1 с домакините от Адана.

След нулево първо полувреме Маниса поведе в резултата непосредствено след подновяването на играта. Точен за гостите бе Савас Йълмъз, който се разписа в 47-ата минута. В 70-ата обаче футболистите на Енгин Ипокоглю стигнаха до равенството чрез Серкан Кайа.

Със спечелената точка Манисаспор събра 24 в актива си, благодарение на които заема 13-ото място във временното класиране. Макар обаче вече извън зоната на изпадащите, Даниел Димов и компания продължават да се намират в непосредствена близост до нея. Първият потенциален изпадащ - Самсунспор, е само с две по-малко от отбора на българина, а последният в таблицата - Мерсин на Николай Михайлов, е с 20 точки в актива си.

До края на шампионата остават изключително тежки и оспорвани 10 кръга, но настроението в редиците на Маниса е повече от позитивно, като се има предвид, че от Нова година насам тимът записа три победа и три равенства и допусна едва две поражения.