Левски изравни Литекс на върха в Северозапада

Отборът на Левски (Левски) разделя първото място в Северозападната Трета лига с Литекс (Ловеч), след като днес се наложи с 2:0 у дома над Павликени. Левскарите можеха да се поздравят с разгром, ако бяха концентрирани в завършващата фаза.

Заслуга за приличната загуба има и вратарят на гостите Радослав Рашков. Още в 10-ата минута той спаси сигурен гол, избивайки от голлинията. След още толкова време му гредата му помогна при шута на Цветан Петров. Половин час след началото обаче Рашков бе безпомощен след страничната ножица на Антонио Иванджиков за 1:0.

Натискът на домакините продължи и след почивката, но Миленов и Петров пропуснаха отлични възможности. В 75-ата минута Станислав Иванов постави точка на спора с гол с глава. Накрая обаче той получи пресилен втори жълт и червен картон за симулация.

На върха в класирането е изключително интересно, след като след изиграните 17 мача до момента Левски и Литекс са с равен брой точки на върха - 41. Само на една зад тях пък е съставът на Кариана (Ерден).