Ливърпул този път показа ефективност и избегна нов провал срещу Бърнли (видео)

Ливърпул стигна до важен обрат и трудна победа с 2:1 над Бърнли на "Анфийлд" в двубой от 28-ия кръг на Премиър лийг. Гостите, които спечелиха срещу мърсисайдци по-рано през сезона, поведоха с гол на Ашли Барнс (7'). Селекцията на Юрген Клоп не показа добра игра днес, но пък демонстрира ефективност, заради липсата на която отборът често търпи критики. Жоржиньо Вайналдум (45') и Емре Джан (61') направиха пълен обрат, а Ливърпул отбеляза два гола от три точни удара. Благодарение на този успех мърсисайдци се откъснаха на пет точки пред Арсенал, но "топчиите" са с два мача по-малко.

Юрген Клоп бе направил една принудителна промяна в своя състав в сравнение с тези, които победиха Арсенал преди седмица. Дивок Ориги стартира вместо контузения Роберто Формино. Том Хийтън се завърна на вратата на Бърнли. Ашли Барнс и Скот Арфийлд също стартираха.

Бърнли започна смело двубоя и в седмата минута изненадващо стигна до гол. Мат Уоутън центрира по земя отдясно, никой от бранителите на Ливърпул не успя да пресече и топката стигна до далечната греда, където Ашли Барнс се хвърли и засече от няколко метра. Домакините наложиха натиск, но не успяваха да направят нищо повече, освен че изпълниха седем корнера пред вратата на Бърнли. Чистите голови положения обаче липсваха. Въпреки това в добавеното време Ливърпул стигна до изравнително попадение. Вайналдум опита да засече с пета центриране отляво, Мий блокира, но по този начин само спря топката и я направи удобна за холандеца, който безпроблемно я прати във вратата от границата на малкото наказателно поле. Това бе и първият точен удар за домакините.

В 61-вата минута Емре Джан направи пълен обрат след страхотен удар по земя от над 25 метра, след който топката влезе точно до дясната греда на вратата на Хийтън. Скоро след това пред Барнс се откри възможност да отбележи втори гол, но в решаващия момент Клаван се хвърли самопожертвувателно и блокира.

Минута преди края Мане пропусна страхотна възможност да вкара трети гол, след като получи добър извеждащ пас от Джан и стреля от 11 метра, но Хийтън изби.

В третата минута на добавеното време Мат Уоутън изпусна златна възможност да изравни, след като бе изпуснат от отбраната на мърсисайдци и стреля от няколко метра, но прати топката над вратата.

Ливърпул продължава да заема заветното четвърто място с актив от 55 точки. Бърнли е на 12-а позиция.