Рейнджърс измъкна равенство срещу Селтик

Рейнджърс се размина с четвърта поредна загуба от вечния съперник Селтик през този сезон. Гол на Клинт Хил три минути изравни резултата за крайното 1:1. По този начин бе спряна серията на "детелините" от 17 поредни победи.

Рейнджърс, водени от временния си мениджър Греъм Мърти, започнаха двубоя силно, но не успяха да открият резултата. В 35-ата минута Стюърт Армстронг изведе Селтик напред. В края обаче гостите се добраха до равенство. Тимът на Брендън Роджърс беше в серия от 22 поредни победи в шампионата, като за последен път те бяха напускали терена с нещо различно от победа през декември срещу Манчестър Сити в Шампионската лига.

Резултатът не промени нещо в първенството, където Селтик води с 25 точки на втория Абърдийн. Рейнджърс пък е трети с 47 точки.