Не само Мъри от топ поставените разочарова в Индиън Уелс

Италианецът Фабио Фонини също поднесе изненада на първия тенис турнир от сериите "Мастърс" за 2017 година в Индиън Уелс, след като елиминира поставения под номер 7 Жо-Вилфрид Цонга (Франция) със 7:6(4), 3:6, 6:4.

Цонга пропусна сетбол при подаване на съперника в 12-ия гейм, след което в тайбрека загуби последните три разигравания, а с това и сета.

Във втората част той реализира пробиви в третия в деветия гейм, за да изравни, но в решаващия трети сет Фонини реализира ключов пробив за 5:4, след което затвори мача при собствен сервис.
"Доволен съм от представянето си. Беше доста топло, но аз обичам тези условия", заяви Фонини, който очаква Пабло Куевас (Уругвай) в третия кръг.

Този неочакван резултат дойде почти по едно и също време с
голямата сензация на Индиън Уелс до момента - загубата на Анди Мъри от квалификанта Вашек Поспишил
.
Номер 3 в схемата Стан Вавринка (Швейцария) нямаше особени проблеми срещу Паоло Лоренци (Италия) и спечели с 6:3, 6:4. Следващият му съперник ще бъде Филип Колшрайбер от Германия.
Десетият в схемата Гаел Монфис (Франция) преодоля кошмарен първи сет срещу квалификанта Дариан Кинг от Барбадос и стигна до победата с 3:6, 6:0, 6:1.
В третия кръг той ще срещне представителят на домакините Джон Иснър, който пласира 23 аса при успеха над Михаил Кукушкин (Казахстан) със 7:6(0), 7:6(6).
Миналогодишният полуфиналист и номер 11 в схемата Давид Гофен от Белгия се поизмъчи срещу руснака Карен Хачанов, но все пак стигна до победата с 6:4, 3:6, 6:3.

Мачовете на Григор Димитров и всичко най-интересно от "Мастърс"-а в Индиън Уелс гледайте само по Mtel Sport 1.