Глътка въздух за Лил

Отборът на Лил взе много ценна победа с 2:1 при визитата си на Нанси в мач от 29-ия кръг на Лига 1. “Кучетата” обърнаха резултата, след като губеха в резултата до 63-ата минута.

Исар Диа бе дал преднина на домакините преди почивката с глава след центриране на Жюлиен Сету. През втората част Нанси можеше да стигне и до втори гол, след като бе по-активният тим на терена, но вместо това Лил стигна до изпълнение на дузпа, която Никола де Превил превърна в гол. Последва още по-мощен натиск на домакините, но това им изигра лоша шега в 81-ата минута, когато при една контраатака Маркош Лопеш остана на чиста позиция и с левия крак донесе победата на тима си.

Така Лил се отдалечи от червената зона, но само на четири точки. Опасността за тима от Северна Франция все още не е преминала. Нанси от своя страна остава под чертата с 28 точки и много битка за оцеляване пред себе си.