Лехия и Славчев с нова издънка в Полша

Отборът на Лехия (Гданск) допусна втора поредна загуба в полската Екстракласа. Днес тимът на Симеон Славчев падна с 1:2 като гост на Рух (Хожув). Българинът започна мача като титуляр, но бе заменен от Себастиан Мила в 78-ата минута.

Павел Столарски си вкара автогол в 51-ата минута и така даде преднина на домакините. Марко Пейшао възстанови равенството в 61-ата минута, но Ярослав Ниезгода реши всичко в полза на рух за крайното 2:1 в 67-ата минута.

Така Лехия сдаде първото място във временното класиране и бе изместен от върха от Лех (Познан), който е с актив от 47 точки, докато отборът от Гданск е с 46. Тази победа пък бе доста важна за Рух, като тимът се изкачи до 13-ата позиция с 26 точки.