Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Монако увеличи преднината си на върха

Отборът на Монако победи с 2:1 Бордо в мач от 29-ия кръг на Лига 1 и увеличи аванса си на върха на класирането. Победата за монегаските обаче не дойде леко и едва след средата на втората част на срещата.

Първо Килиан Мбапе откри резултата след разбъркване в наказателното поле при един корнер, а след това Жоао Моутиньо удвои с чудесен далечен удар, който не остави шансове на Седрик Карасо. В 84-ата минута пък Бордо върна надеждите си за нещо повече. При една върната топка към Даниел Субашич хърватският вратар допусна грешка и позволи на Диего Ролан да му я отнеме, за да направи 2:1. В края на мача Бордо тръгна хазартно напред в търсене на гола, но така и не успя да се добере до точката.

Така Монако събра 68 точки в актива си и вече има пет преднина от втория Ница. Пари Сен Жермен може да скъси дистанцията до три точки, ако утре победи при визитата си на последния Лориен. Бордо от своя страна остава на шесто място с 43 точки.