Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Арсенал си го изкара на петодивизионния Линкълн (видео)

Арсенал се класира за полуфиналите на Купата на Англия, след като разгроми с 5:0 петодивизонния Линкълн Сити и сложи край на мечтите на полупрофесионалния тим да играе на "Уембли". Тио Уолкот (45'), Оливие Жиру (53'), автогол на Люк Уотърфол (58') и попадения на Алексис Санчес (72') и Аарън Рамзи (75') донесоха изразителния успех на селекцията на Арсен Венгер в тази толкова трудна за "артилеристите" седмица.

Петер Чех се завърна на вратата на домакините за сметка на контузения Давид Оспина. Киърън Гибс пък започна вместо Начо Монреал. Това бяха двете промени, направени от Арсен Венгер в сравнение със състава, който през седмицата бе разгромен от Байерн (Мюнхен) и отстранен от Шампионската лига.

В състава на Линкълн имаше четири промени. 9000 привърженици на гостите присъстваха на "Емиратс".

"Дяволчетата" се представиха доста добре през първата част и дори имаха шанс на поведат в 29-ата минута, когато Арнолд проби добре отдясно, преодоля Косиелни и стреля в далечния ъгъл, но Чех се хвърли и спаси.

Домакините действаха вяло. В 14-ата минута удар на Уолкот от воле бе избит от Фарман, след което топката срещна и гредата. Едва в добавеното време Арсенал стигна до гола. Един корнер пред вратата на гостите доведе до разбъркване, Гибс успя да пусне към Уолкот, който стреля и след лек рикошет топката се озова във вратата на Фарман.

В 53-ата минута Жиру удвои. Санчес и Балерин комбинираха добре в наказателното поле, испанецът върна към нападателя, който от 11-12 метра на практика сложи край на мечтите на Линкълн. Пет минути след това Уотърфол си отбеляза автогол, след като засече в собствената си врата ниско центриране на Гибс отляво.

В 72-ата минута Алексис покачи на 4:0 след удар от около 23 метра, а 1/4 час преди края Аарън Рамзи направи 5:0, след като Санчес го намери сам пред голлинията. Пет минути преди края удар на Алексис разтресе гредата.

Преди двубоя отново част от феновете на Арсенал протестираха срещу Арсен Венгер и призоваха ръководството да не предлага нов договор на французина.

Арсенал: Чех, Белерин, Мустафи, Косиелни, Гибс, Джака (65'-Коклен), Окслейд-Чембърлейн (27'-Йозил), Рамзи, Уолкот, Санчес, Жиру (65'-Перес)

Линкълн: Фарман, Ууд, Хабергам, Уотърфол, Мълдуун (54'-Маргетс), Пауър, Рийд (66'-Уорд), Хоукридж (77'-Мариът), Рагет, Арнолд, Уудярд