Евертън с пета поредна домакинска победа (видео)

Евертън продължи добрите си изяви пред собствените си фенове. "Карамелите" победиха с 3:0 Уест Бромич и вече мислят за евентуално участие в европейските турнири. Тимът заема седмото място, като изостава само на две точки от шестия Манчестър Юнайтед, но "червените дяволи" са изиграли два мача по-малко.

Миналата седмица Тотнъм сложи край на серията на "карамелите" от девет поредни мача без загуба във Висшата лига, но тимът на Роналд Куман продължи добрата си серията като домакин. Евертън записа пета поредна победа на "Гудисън Парк" в първенството, като за тези срещи е отбелязал 18 гола.

Евертън започна уверено, като контролираше събитията на терена и търпеливо изчакваше шансовете си. В 17-ата минута голмайсторът на тима Ромелу Лукаку пропусна първата добра възможност. След половин час игра отново белгиецът бе близо до откриване на резултата. Уест Бромич показа зъби и хубав удар на Шадли бе отразен от Роблес.

Пет минути преди почивката домакините поведоха с попадение на Кевин Миралас. Лукаку започна атака, която завърши с удар на Баркли, а Миралас се разписа при добавката. Евертън си осигури аванс от два гола секунди преди края на първата част. Лукаку изведе отлично Шнайдерлинг и той технично успя да завърши. Това бе първият гол на французина за клуба, след като бе привлечен от Манчестър Юнайтед през лятото.

След почивката тимът на Куман продължи да доминира, но на по-ниско темпо. В 82-ата минута Лукаку вкара 19-ия си гол във Висшата лига за този сезон. Белгийският нападател се възползва от центриране на Баркли и с глава оформи крайното 3:0. Лукаку се изравни с Хари Кейн на върха на списъка при голмайсторите. В самия край на срещата влезлият като резерва Идриса Гай удари греда.