ЕВРО 2024: Швейцария 0:0 Германия

Лайпциг се отказа от преследването на Байерн (видео)

Отборът на РБ (Лайпциг) загуби у дома с 0:1 от Волфсбург в среща от 24-ия кръг на германското първенство. Марио Гомес наказа амбициозните домакини с гол в деветата минута. "Вълците" заслужено се поздравиха с успеха предвид по-доброто си представяне. Така тимът на Лайпциг вече изостава с цели десет точки от лидера Байерн (Мюнхен), който изглежда като сигурен шампион.

Момчетата на Андрис Йонкер започнаха по-силно. Във втората минута Яник Герхарт стреля от дъгата след добра атака на гостите - в ръцете на Питър Гулачи. В шестата стражът излезе навременно и улови пред погледа на Марио Гомес. Три минути по-късно "вълците" нанесоха своя удар. Даниел Дидави изведе Гомес сам срещу вратаря и доказаният голмайстор реализира с удар в близкия горен ъгъл от шест метра - 0:1.

Домакините отговориха с изстрел на Диего Деме от 23 метра, при който вратарят Коен Кастеелс се затрудни, но все пак изби. В 30-ата Юнус Мали хитро пропусна топката и Гомес му я подаде с глава, извеждайки го срещу вратаря. Стражът на Лайпциг изби в ъглов удар след шута на Мали по диагонала, а комбинацията си струваше.

В 54-ата Даниел Дидави беше на сантиметри от втори гол. Полузащитникът прекрасно прехвърли вратаря, но срещна съпротивата на страничната греда. При добавката Дидави отново не сполучи при опита си за гол. Усилията на домакините за голова реакция не се увенчаваха с успех. В 74-ата Марсел Забитцер финтира двама в наказателното поле и се подхлъзна във важния момент на удара, пращайки топката над гредата.

Лайпциг остава на второ място и запазва дистанцията с третия Борусия (Дортмунд), който също загуби. Победата е изключително ценна за бившия отбор на Мартин Петров, който дръпна с три точки пред баражното 16-о място.

СЪСТАВИТЕ

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!