Вратар на ЦСКА-София вкара срещу Левски в Елитната до 19 (видео)

Отборът на ЦСКА-София победи с 2:0 Левски в дербито на Елитната група до 19 години след сензационен гол на вратаря Слави Петров през второто полувреме. Преди това Радослав Жеков бе дал преднина на "червените" в края на първата част. Двубоят от 17-ия кръг се игра на "Царско село", а тимът на Ивайло Станев постигна шеста поредна победа, като продължава да бъде едноличен лидер с 44 точки.

"Сините" пък останаха шести с 27 точки, след като записаха осма загуба през този сезон. Интересното е, че първата срещата през август на "Георги Аспарухов" също завърши 2:0 за "червените".

След по-добро начало на домакините и една греда в тяхна полза се стигна до гол в 42-ата минута. Живков бе точен, след като Шейтанов първо спаси неговия удар. Коженото кълбо попадна в негов съотборник, който върна на Живков и той отблизо даде аванс на тима си.

В 51-ата минута вратарят на домакините шокира своя колега и юношески национал Димитър Шейтанов. Слави Петров изрита топката от своето наказателно поле, колегата му в "синьо" бе излезнал напред и допусна куриозен гол. Младият Шейтанов тръгна да се връща, но топката тупна и го прехвърли малко пред голлинията.