Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Глътка въздух за Дармщат след мач с 2 червени картона (видео)

Отборът на Дармщат 98 надви с 2:1 като домакин Майнц 05 в мач от 24-ия кръг на германската Първа Бундеслига. Двата тима завършиха срещата с по 10 души заради червени картони.

В 5-ата минута Айтач Сулу заби топката във вратата на Майнц с глава след изпълнение на корнер. В 12-ата минута Сидни Сам направи резултата 2:0 с точно изпълнена дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Андре Рамальо срещу Жером Гондорф.

Буквално в последните секунди на първата част гостите се върнаха в мача с гол на новото попълнение Робин Куайсон. Играч на Майнц стреля с глава след центриране от ъглов удар, стражът Даниел Хойер Фернандеш изби, но Куайсон се ориентира бързо в ситуацията и с добавка изпрати топката в мрежата.

В 59-ата минута Марио Вранчич от Дармщат получи втори жълт, съответно червен картон, но гостите не се възползваха от численото си предимство на терена. В последната минута за втори жълт картон отстранен от игра беше и Щефан Бел от Майнц.

В класирането Дармщат продължава да заема последната 18-а позиция, но вече с 15 точки. Спасителното 15-о място обаче продължава да изглежда далеч. На него в момента се намира Вердер (Бремен) с 26 точки. Майнц е 11-и с 29 точки.