Пеп не подцени ФА Къп и Манчестър Сити ще играе на "Уембли" (видео)

Манчестър Сити се класира за полуфиналите в надпреварата за ФА Къп за първи път от 2013 година. Това се случи, след като "гражданите" победиха с 2:0 Мидълзбро на "Ривърсайд". Давид Силва (3') и Серхио Агуеро (67') материализираха по-добрата игра на гостите, които можеха да победят и с по-изразителен резултат, но Брад Гузан се отчете със серия добри намеси, а веднъж и гредата спаси Боро.

Айтор Каранка бе направил четири промени в своя отбор. Брад Гузан, Антонио Бараган, Бернардо Еспиноса и Кристиан Стуани започнаха за Боро. Джосеп Гуардиола заложи на силен състав, въпреки че през седмицата "гражданите" имат важно гостуване на Монако в ШЛ. Клаудио Браво, Пабло Сабалета, Джон Стоунс, Рахим Стърлинг и Давид Силва, които пропуснаха нулевото равенство със Стоук Сити, се завърнаха сред титулярите.

Двубоят започна много лошо за домакините, които още в третата минута изоставаха в резултата. Туре Яя намери Сабалета по десния фланг, а аржентинецът от въздуха успя да центрира в наказателното поле. Там Стърлинг се размина с топката, но тя стигна до Давид Силва, който откри резултата отблизо.

Постепенно Боро започна да атакува по-смело и в 22-ата минута Сабалета изчисти от голлинията след удар с глава на Жестед.

До почивката двата отбора изпуснаха по още една чиста възможност. Сане пропусна да удвои, а Стуани стреля с глава, но право в Клаудио Браво.

В началото на втората част  Давид Силва пропиля страхотна възможност,  а в 51-вата минута удар на Агуеро срещна гредата. Гостите наложиха натиск в търсене на втори гол. Сабалета не успя да се възползва от поредната възможност, след като стреля встрани от целта. Брад Гузан пък на два пъти спаси вратата си след изстрели на Сане и Силва. В 67-ата минута логичното се случи и "гражданите" стигнаха до втори гол. Сане центрира много добре отляво, а Агуеро засече от няколко метра - 0:2.

Десетина минути след това домакините бяха много близо до това да намалят, след като Фабио стреля с глава от няколко метра, но Стоунс изчисти от голлинията.

Мидълзбро: Гузан, Бараган, Бернардо (50'-Фрай), Гибсън, Фабио, Клейтън, Ледбитър (66'-Рамирес), Де Роон, Стуани, Траоре, Жестед (26'-Негредо)

Манчестър Сити: Браво, Сабалета, Стоунс, Отаменди, Клиши, Туре Яя (86'Фернандо), Стърлинг, Де Бройне, Силва, Сане (70'-Нолито), Агуеро (91'-Иеанашо)