Черно море отказа Ботев (Пд) от шестицата (видео)

Отборите на Черно море и Ботев (Пловдив) не успяха да се победят в мач от 24-ия кръг на Първа лига. Срещата в Каварна завърши 1:1, след като двата тима си размениха попадения в рамките на 120 секунди. Капитанът Лъчезар Балтанов даде аванс на гостите в 10-ата минута, а в 12-ата минута Марек Кузма изравни.

Двата тима имаха по едно-две положения, за да спечелят, но в крайна сметка срещата завърши справедливо наравно. "Моряците" останаха по-доволни от този резултат, тъй като отдалечиха "канарчетата" от шестата позиция, докато играчите на наказания Георги Иванов-Гонзо почти сигурно си гарантираха място сред шестте най-добри в плейофите.

Варненци останаха с 37 точки два кръга преди края на редовния сезон, докато "жълто-черните", които са седми останаха с 32 точки и шансовете им са минимални, тъй като дори при две победи срещу Левски и Монтана, нищо вече не зависи от тях. Както е известно, Черно море има предимство и в преките двубои след 3:2 на "Коматево" през есента.
Гостите се възползваха от грешка на Войтех Щром в 10-ата минута, като Тодор Неделев изведе Балтанов, а той вкара своя първи гол за сезона и общо 15-и за клуба в елита. Най-хубавата атака в мача донесе равенството само две минути по-късно. Иван Коконов изведе играещия мач № 300 в елита Михаил Венков, който подаде на Марек Кузма и той вкара шестото си попадение. Силният вятър пречеше да се играе добър футбол в Каварна.

Лазар Марин преди края на първото полувреме изчисти топката от голлинията след центриране от корнер. Бранителят стори това и в началото на втората част. Тогава изби удар с глава на Траян Траянов пред голлинията, като запази резултата.

Ботев не показа сили, за да търси победата, докато равенството накрая задоволяваше домакините, които излизат срещу Нефтохимик следващия кръг.