Копенхаген изтръгна успех срещу Аякс (видео)

Екзекуторът на Лудогорец в Лига Европа Копенхаген продължава успешното си представяне във втория по сила европейски клубен турнир. Датският шампион се справи с 2:1 у дома с Аякс в първи мач от 1/8-финалите.

Домакините откриха с гол от съблекалнята, като Расмус Фалк се разписа още в първата минута. Отговорът на Аякс се закъсня и в 32-ата минута Каспер Долберг изравни със страхотен гол от близка дистанция, като успя акробатично да насочи топката в мрежата.

С много воля датчаните стигнаха до победа чрез Андреас Корнелиус в 59-ата. Аякс упражни сериозен натиск, като на моменти владеенето на топката от страна на гостите от Холандия достигаше 70 процента, но не успя да изравни. Реваншът в Амстердам е на 16 март.