Офелия Малинов и Конеляно спечелиха Купата на Италия (видео)

Волейболният отбор на Имоко Волей (Конеляно) направи генерална репетиция преди домакинството на финалите в Шампионската лига, след като спечели Купата на Италия в зала "Нелсон Мандела Форум" във Флоренция.

На финала "черните пантери" се наложиха над Лиу Джо Нордмеканика (Модена) с убедителното 3:0 (25:23, 25:22, 25:23) за 1 час и 19 минути. Така отборът от Конеляно продължава да пише историята си, след като през миналия сезон вдигна и историческа първа титла на Италия. За Имоко Волей това е първи трофей от турнира за Купата на Италия.

Най-полезна за Конеляно бе Серена Ортолани с 18 точки (1 блок и 52% ефективност в атака), която е съпруга на старши-треньора Давиде Мацанти. Американката Никол Фосет добави още 15 точки (1 ас и 41% ефективност в атака) за победата. Разпределителката Офелия Малинов се появи във втория гейм за изпълнение на сервис, но не успя да запише точка. За тима на Модена сръбската звезда Йована Бракочевич реализира също 18 точки.