Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

ЦСКА не прости на Левски за Купата на България (видео + галерия)

Волейболистите на Левски и ЦСКА излизат в мач от III кръг в турнира за Купата на България в столичната зала “Универсиада”. Поради мерки за сигурност в залата не бяха допуснати фенове на “червените”.
Левски - ЦСКА
Играчите на ЦСКА поведоха в началото на двубоя с 3:1 и 5:3 след остра атака на Христо Цветанов в центъра. Волейболистите на Левски изравниха при 5:5, след като Спас Байрев атакува по правата от зона 2. ЦСКА отново поведе след атака на Смилен Мляков от зона 2. Двойна блокада на Яни Георгиев и Красимир Георгиев направи резултата 8:6 за ЦСКА при първото техническо прекъсване. Спас Байрев намали до 7:8. Яни Георгиев изведе “червените” напред с 4 точки при 11:7. Краси Георгиев направи разликата още по-голяма при 13:7. “Червените” намалиха до 10:13, след като двойна блокада спря атака на Смилен Мляков. Мощна атака в центъра на Христо Цветанов и 16:11 за ЦСКА при второто техническо прекъсване. Добра поредица от начални удари на Теодор Богданов даде шанс на Левски да намали до 16:17. Мощна атака на Смилен Мляков отново направи разлика от 2 точки при 18:16. Смилен Мляков направи 21:18. Пламен Шекерджиев запази аванса от 3 точки за “червените” при 22:19. Две поредни технични атака на Симеон Александров доближиха Левски само на една точка при 21:22. ЦСКА отново дръпна с 2 точки при 23:21, но Теодор Богданов намали до 22:23. Двоен “червен” блок на Пламен Шекерджиев и Христо Цветанов спря атака на Мартин Павлов и геймбол при 24:22. Единична блокада на Теодор Богданов срещу атака на Смилен Мляков спаси първия геймбол - 23:25. При следващото разиграване атака на Смилен Мляков донесе успеха на ЦСКА в първата част с 25:23.
Волейболистите на Левски стартираха отлично втората част и поведоха с 6:2 след атака на Симеон Александров. ЦСКА намали до 4:6 след атака в аут на Спас Байрев. Христо Цветанов атакува без блокада за 5:6. “Сините” дръпнаха с 8:6 при първото техническо прекъсване. Левски дръпна с 3 точки при 9:6. Последва убийствено бърза комбинация Владимир Станков - Краси Георгиев и 7:9. Ас на Смилен Мляков и 8:9. ЦСКА изравни при 9:9 след нов бомбен сервис на Мляков и Петър Шопов взе прекъсване за “сините”. Отново Смилен Мляков изведе ЦСКА напред при 14:12. При 15:12 за “червените” Гордън Люцканов изненадващо смени Спас Байрев. При следващото разиграване опитният Христо Цветанов направи 16:12 след технична контраатака. ЦСКА лесно стигна до 19:15 и това принуди Петър Шопов да вземе второто си прекъсване. Тройна блокада на Левски спря атака на Смилен Мляков и 18:20. Александър Попов взе прекъсване, след което ЦСКА поведе с 21:18. Единична блокада на Николай Манчев спря атака на Пламен Шекерджиев - 20:21. Александър Попов взе второто прекъсване за ЦСКА в този гейм. Волейболистите на Левски съумяха да изравнят при 21:21. Последва атака на Смилен Мляков и ЦСКА пак поведе с 22:21. Капитанът на “сините” Теодор Богданов изравни при 22:22 с атака през центъра. Левски поведе с 23:22, след като ЦСКА не можа да организира атака. Христо Цветанов атакува през центъра и изравни до 23:23. Атака на Смилен Мляков по блокадата на “сините” и геймбол за ЦСКА при 24:23. “Сините” изравниха още при следващото разиграване 24:24. ЦСКА стигна до втори геймбол при 25:24. Тодор Костов смени Христо Цветанов, но Левски изравни още веднъж за 25:25. “Червените” пак поведоха, но Левски спаси трети пореден геймбол при 26:26. “Сините” стигнаха до първи геймбол при 28:27, но ЦСКА изравни веднага до 28:28. Симеон Александров изведе Левски до втори геймбол при 29:28. Христо Цветанов изравни с остра атака през центъра - 29:29. Пламен Шекерджиев изведе ЦСКА до геймбол №4 с великолепна атака по диагонала от зона 4. Блокада на Теодор Богданов и ново равенство 30:30. Пламен Шекерджиев атакува по диагонала от зона 2 и геймбол №5 - 31:30. Капитанът на “сините” Теодор Богданов отново изравни при 31:31. Блок на Александър Кордев изведе Левски напред при 32:31. Нова перфектна атака на Теодор Богаднов донесе успеха на Левски във втората част с 33:31.
Волейболистите на ЦСКА дръпнаха в началото на третата част 8:5 до първото техническо прекъсване. Смилен Мляков атакува мощно от зона 2 за 11:7. Ас на Мляков доведе резултата до 12:7. Петър Шопов взе прекъсване за Левски. Успешна атака на Яни Георгиев от зона 4 и 15:8 за ЦСКА. Ас на Яни Георгиев доведе до 16:8 за “червените” при второто техническо прекъсване. ЦСКА дръпна с 18:9, а наставникът на “сините” Петър Шопов отписа гейма и даде почивка на повечето си титуляри. Атака на Пламен Шекерджиев направи разликата 10 точки при 20:10. Спокойно ЦСКА затвори третата част с 25:15.
Четвъртата част започна с ас на Пламен Шекерджиев и 2:0 за ЦСКА. Христо Цветанов увеличи аванса до 5:2. Двойна блокада на Владимир Станков и Краси Георгиев и 8:5 за “червените” при първото техническо прекъсване. Разликата нарасна до 10:6 и Петър Шопов взе прекъсване за Левски. Авансът от 4 точки се запази и при 15:11 след атака на Яни Георгиев. Симеон Александров атакува в аут и 16:11 за ЦСКА при второто техническо прекъсване.  “Червените” дръпнаха с 18:12, а след това и с 22:15. Яни Георгиев изведе ЦСКА до мачбол при 24:16. “Червените” спечелиха гейма с 25:18, а с това спечелиха и мача с 3:1 гейма.

Много силен мач за ЦСКА изигра Смилен Мляков, който заби 24 точки (2 блока, 3 аса и 44% ефективност в атака) за победата. Пламен Шекерджиев добави още 18 точки (4 блока, 1 ас, 62% ефективност в атака и 23% перфектно посрещане) за успеха. За "сините" Симеон Александров (4 блока, 1 ас, 50% ефективност в атака и 20% перфектно посрещане) и капитанът Теодор Богданов (2 блока, 2 аса и 79% ефективност в атака) завършиха с 16 и 15 точки.

ЛЕВСКИ - ЦСКА 1:3 (23:25, 33:31, 15:25, 18:25)

ЛЕВСКИ: Николай Манчев 2, Спас Байрев 7, Симеон Александров 16, Мартин Павлов 7, Теодор Богданов 15, Александър Кордев 10 - Ивайло Лалов-либеро (Гордън Люцканов 4, Милослав Димов, Людмил Бенов, Цветан Бонев)
Старши-треньор: Петър Шопов