Идеалният отбор на Първа лига за изминалия кръг

Изминалият 23-и кръг в Първа лига бе белязан от битката между Левски и ЦСКА-София. “Сините” успяха да обърнат срещата и спечелиха с 2:1 за радост на множеството си привърженици. Шампионът Лудогорец пък се върна на победния път след грешката в Бургас срещу Нефтохимик и победи с 3:0 Пирин.

“Шейховете” от своя страна показаха, че се намират в отлична форма и победиха с 3:0 Славия в София. Дунав направи много важна крачка към класиране за първата шестица, след като се наложи с 2:1 при визитата си на Монтана.

Локомотив (Пловдив) победи с 2:1 съименника си от Горна Оряховица и също е на крачка от класиране за горната половина на таблицата. Градският съперник на “смърфовете” спечели битката за Тракия с Берое с 2:0. Другият старозагорски тим - Верея пък завърши наравно 0:0 с Черно море.

Николай Кръстев (Левски)
Младият вратар е новият любимец на “синята” публика. 20-годишният страж се превърна в герой за Левски в мача срещу ЦСКА-София, след като спаси няколко чисти положения за гол. Най-впечатляващата му изява бе в края на мача, когато със страхотен рефлекс извади удар на Кевин Кубемба. Освен това бе много стабилен при високите топки и обра всички центрирания на “червените”. (1)

Роман Прохазка (Левски)
Капитанът на Левски в двубоя срещу ЦСКА-София за пореден път показа, че може да бъде използван успешно на всякаква позиция. Словакът действаше като десен бек и хвърли много сили в битката с “червените” нападатели в зоната си. В средата на втората част се нагърби с изпълнението на дузпата за изравнителния гол на “сините” и не сбърка. (6)

Левски - ЦСКА-София част II

Давид Яблонски (Левски)
Чехът показа, че привличането му в тима не е било случайно и лека-полека започва да показва потенциала си. В дербито с ЦСКА-София бе с решаваща роля за успеха. Първо спечели дузпата, която Прохазка реализира, а после сам донесе победния гол с глава след центриране от фаул. (1)

Иван Бандаловски (Верея)
Бранителят направи много силен дебют за новия си тим срещу Черно море. Бандата игра като централен защитник, а не на титулярната си позиция по десния бек, но това не му попречи да покаже, че притежава висока класа за родните стандарти. Защитникът без проблеми се справяше с атаките на “моряците” и не допусна сериозни опасности пред вратата на Верея. (1)

Иван Горанов (Локомотив Пловдив)
Левият бек на “смърфовете” става все по-твърд титуляр при пловдивчани и с активността си в своята зона не разочарова наставника Едуард Ераносян. Бранителят за пореден път бе много деен в двете фази на играта и центрира за първия гол в мача на Дино Мартинович. (4)

Николай Дюлгеров (Нефтохимик)
Халфът на бургазлии бе неудържим в средата на терена срещу Славия и спечели почти всички единоборства с полузащитниците на “белите”. През първата част направи много сериозен пропуск пред вратата на съперника, но след почивката се реваншира с хубаво попадение, което даде спокойствие на селекцията на Христо Янев. (3)

Славия - Нефтохимик

Дино Мартинович (Локомотив Пловдив)
Отличен мач на словенеца, който може да се превърне в откритието на полусезона за “смърфовете”. Атакуващият халф отбеляза и двата гола за Локо при успеха с 2:1 над съименника от Горна Оряховица. В края на мача можеше и да оформи и хеттрик, но Шоко довкара неговия удар от голлинията и съдията отсъди засада. (1)

Божидар Краев (Левски)
Младият халф на “сините” бе най-борбеният за тима си срещу ЦСКА-София и влезе много здраво във всички единоброства. Имаше важна роля за спечелването на средата на терена през втората част, когато Левски успя да обърне мача. (3)

Левски - ЦСКА-София част III

Джонатан Кафу (Лудогорец)
Бразилецът показа, че лека-полека започва да се събужда от зимния сън, който го беше налегнал от началото на втората част на шампионата. Кафу откри резултата срещу Пирин, а след това подаде на Клаудиу Кешерю за второто попадение. (6)

Клаудиу Кешерю (Лудогорец)
Румънецът за пореден път демонстрира, че е най-класният централен нападател по родните терени и добави нови два гола на сметката си при победата с 3:0 над хита на пролетта до този момент Пирин. Кешерю вече има 15 гола в Първа лига и е убедителен лидер при голмайсторите. (4)

Фернандо Виана (Ботев)
“Канарчетата” успяха много бързо да намерят заместник на Жоао Пауло, който замина за Лудогорец. Виана отбеляза и двата гола за Ботев в битката за Тракия срещу Берое и демонстрира отлични качества пред противниковата врата (1)