Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Хамбургер ШФ замаза положението след осмицата в Мюнхен (видео)

Седмица след унизителното 0:8 срещу Байерн (Мюнхен) тимът на Хамбургер ШФ изми срама донякъде с минимален успех с 1:0 срещу Херта (Берлин) в последната среща от 23-ия кръг на Бундеслигата. Албин Екдал реализира гола в 77-ата минута. С тази победа домакините се отдалечиха на 5 точки от първия изпадащ директно, което обаче е "червена лампа" за намиращите се точно пред тях Волфсбург, Вердер (Бремен) и Шалке 04.

За Херта пък това е пето поредно поражение на чужд терен, с което тимът постепенно загуби скорост след силната есен, по време на която играчите на Пал Дардай бяха дори трети. Столичани вече са на 6 точки от бронзовите медали.

Отборът от Берлин не показа нищо стойностно на "Фолкспаркщадион", но няколко отлични намеси на вратаря Руне Йорщайн лишиха домакините от заслужена преднина много по-рано в двубоя. Логичното обаче стана факт 13 минути преди края, когато Екдал насочи топката в мрежата.