Интер помете Каляри като гост (видео)

Отборът на Интер разгроми с 5:1 като гост Каляри в мач от 27-ия кръг на Серия "А". Иван Перишич (34, 47) отбеляза два гола за "нерадзурите" от Милано, а за гостите точни бяха още Евер Банега (39), Мауро Икарди (67-дузпа) и Роберто Галярдини (89). Марко Бориело (42) реализира попадението за Каляри. Играчите на Стефано Пиоли са пети в класирането с 51 точки, докато Каляри е 13-и с 31.

В 7-ата минута Жоао Педро се оказа съвсем сам пред вратата на Интер след пас на Симоне Падоин. Играчът на Каляри прехвърли вратаря Самир Ханданович, но Гари Медел показа отлична бързина и изби със задна ножица топката от голлинията (дори малко пред нея).

В 19-ата минута Жофри Кондогбия опита атрактивен удар с пета пред вратата на Каляри, но топката излезе в аут и гостите пропуснаха добра възможност за гол.

В 26-ата минута Мауро Икарди не успя да засече по най-добрия начин центриране отляво, а в 31-ата играч на Интер уцели греда с параболичен удар с глава.

Заключителните минути на първата част бяха доста интересни. В 34-ата минута Иван Перишич овладя отлично топката пред вратата на Габриел след подаване на Евер Банега и отблизо изпрати топката в мрежата - 0:1.

Пет минути по-късно самият Банега направи резултата 0:2 с брилянтен шут от фаул.

В 42-ата минута обаче ветеранът Марко Бориело върна Каляри в мача с гол с глава. Това бе неговото 12-о попадение в Серия "А" този сезон и 16-о във всички турнири.

В друга ситуация гостите избиха топката от голлинията, а почти веднага след попадението на Бориело Ханданович спаси удар с глава на играч на домакините след центриране от корнер.

Две минути след паузата Перишич бе точен за 1:3 с второто си попадение в двубоя. Хърватинът изпрати топката в мрежата зад Габриел с удар отблизо.

В 67-ата минута бе ред и на Мауро Икарди да запише името си сред голмайсторите. Аржентинецът бе спънат от вратаря Габриел в наказателното поле на домакините и реферът Марко Ди Бело посочи бялата точка. С блестящ удар Икарди превърна дузпата в гол за 1:4 и на практика сложи край на интригата в срещата.

В 79-ата минута Жоао Марио напредна в половината на домакините и подаде на намиращия се в наказателното поле на Каляри Икарди, който с мощен шут уцели напречната греда.

В 89-ата минута Роберто Галяридини оформи крайния резултат с хубав далечен изстрел, който изненада Габриел.