Очаквайте: Турнир на талантите U14 : Зона Пловдив - Зона Варна

Виола се измъкна в Бергамо

Тимът на Аталанта продължава с добрите си игри в Серия "А". Отборът от Бергамо изигра пореден много силен мач в калчото пред пълните трибуни на "Атлети Адзури д'Италия", но въпреки това прекъсната победната си серия. "Нерадзурите" изпуснаха Фиорентина в мач от 27-ия кръг, като срещата завърши 0:0. Играчите на Джан Пиеро Гасперини бяха по-добри, но страхотните изяви на Чиприан Татарушану спасиха "виолетовите" от поражение.

Първата част домакините, подкрепяни от своите тифози, бяха много по-активни, но не успяха да отбележат гол. Втората част гостите бяха по-подредени в защита, но въпреки това спасяване на румънския страж донесе точката. В 77-ата минута с невероятен рефлекс спря изстрел на Андреа Петаня, като отклони топката в гредата, а след това я отдалечи от вратата. Пред това в 57-ата минута гол със задна ножица на Никола Калинич бе отменен поради засада.

Правещият страхотен сезон тим на Аталанта прекъсна серията си от четири поредни победи, но пък от седем двубоя не познава поражението. Бергамаските са на четвърто място с актив от 52 точки, а третият Наполи се отдалечи на пет точки след победата над втория Рома с 2:0. Играчите на Пауло Соуза пък вече три срещи нямат победа, а също така в трето поредно гостуване нямат дори спечелена точка.

Виола остана на осмо място с актив с 42 точки, като се отдалечи от местата даващи право на участие в Лига Европа.