Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Монреал срази Рейнджърс, Вашингтон надгради клубния рекорд

Никлас Бекстрьом се разписа при числено превъзходство за победата на Вашингтон с 2:1 след продължение у дома срещу Филаделфия в среща от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада. С този успех столичани увеличиха клубния си рекорд за най-много поредни победи на 15.

Бекстрьом се разписа в четвъртата минута на допълнителния период със своя 20-ти гол през сезона.
Димтри Орлов също вкара в полза на лидера в НХЛ Вашингтон, а неговият съотборник на вратата Брейдън Холтби се отличи с 30 спасявания. Шон Кутирие се разписа в полза на Флайърс.

В друга среща от редовния сезон Монреал победи с 4:1 у дома срещу Ню Йорк Рейнджърс. Кори Прайс 26 спасявания на вратата на канадския отбор, който има пет последователни победи. Ший Уебър Артури Лехконен, Андрю Шоу и Джорди Бен бяха точни в полза на домакините. Те заемат първото място в Атлантическата дивизия.

Макс Пасиорети и Алекс Галченюк се отличиха с по две асистенции. Победната серия за Канейдиънс стартира на 21 февруари с успех след дузпи на Рейнджърс в "Медисън Скуеър Гардън".

Крис Крейдър беше точен в полза на Ню Йорк, докато вратарят Хенрик Лундквист направи 31 спасявания на вратата на гостите.

Бостън победи с 3:2 у дома срещу Ню Джърси. Райън Спунър се разписа в средата на третия период за осмата победа в десет срещи под ръководството на временния треньор Брус Касиди.

Брандън Карло и тори Круг също бяха точни за домакините. Кайл Палмиери и Деванте Смит-Пели вкараха попаденията за Девилс.

Далас спечели с 2:1 като гост срещу Флорида. Джон Клингберг реализира победното попадение 1.07 минути преди края на двубоя. Джейми Бен отбеляза първия гол в полза на Старс. Джонатан Юбардо вкара единствения гол в полза на Пантърс, а стражът на гостите Джеймс Реймър направи 32 спасявания.