Милан с трета поредна победа се качи в зона “Лига Европа” (видео)

Отборът на Милан се добра до важна победа с 3:1 над Киево в срещата между двата тима от 27-ия кръг на Серия “А”. Това бе трети пореден успех за “росонерите” и със спечелените три точки те излязоха на 5-ото място в класирането и вече са в зона “Лига Европа”. Карлос Бака бе основното действащо лице в мача. Той отбеляза два от головете за своя тим в 24-ата и 70-ата минута, но направи и доста пропуски, като не успя да вкара и от дузпа в 45-ата минута. Джанлука Лападула бе автор на третия гол за домакините от втора дузпа в 82-ата минута. За гостите пък точен бе Джонатан де Гузман в 42-ата минута също от 11-метров удар.

В началото двата тима като че ли се проучваха и първата по-опасна ситуация дойде чак в 15-ата минута и бе за гостите. Тогава Серж Гакпе финтира защитник и стреля от дистанция, но покрай вратата.

Милан обаче отговори по най-добрия начин. В 24-ата минута Жерард Деулофеу подаде супер пас за Карлос Бака, който овладя в наказателното поле, надигра двама бранители и отправи удар, който въпреки намесата на Стефано Сорентино се озова във вратата за 1:0.

Това попадение като че ли вдъхнови домакините, които създадоха още няколко добри възможности. В 29-ата минута мощен удар на Мануел Локатели профуча до гредата. След това и Хосе Соса имаше нелоша възможност, но също стреля неточно. В 38-ата минута пък Деулофеу изведе Бака, който стреля, но вратарят омекоти удара му, а защитник със самоотвержена намеса изчисти пред голлинията. Минута по-късно пък отново Локатели стреля опасно.

В 40-ата минута обаче Киево почти от нищото успя да си спечели дузпа. При едно центриране в пеналта Гакпе се сблъска с Матия Де Шилио и се строполи на тревата, а съдията посочи бялата точка, макар да имаше съмнения и за засада на двама играчи на гостите. Джонатан де Гузман пък бе точен и резултатът стана 1:1.

В добавеното време на първата част пък Милан можеше да си върне преднината като също получи дузпа за игра с ръка на Бощиян Сесар след удар на Локатели. Карлос Бака обаче пропусна наказателния удар и статуквото в резултата се запази. Това бе първи пропуск на колумбиеца от бялата точка с екипа на “росонерите”.

Втората част започна с положение за “летящите магаренца”. В 48-ата минута Гакпе получи чудесен извеждащ пас, но отиграването му бе ужасяващо.

Само три минути по-късно играта се пренесе пред другата врата и Бака пропусна нова добра възможност, но бе и в засада. В 58-ата минута колумбиецът направи страхотен пробив през трима, но след като се озова на стрелкова позиция, прати кълбото високо над вратата. В 70-ата минута нападателят най-накрая се реваншира за пропуските си. При едно центриране от корнер топката бе свалена с глава към него и той отблизо засече за 2:1.

В 77-ата минута обаче Джанлуиджи Донарума трябваше да спасява отбора си след страхотен шут на Валтер Бирса, като младият страж отново демонстрира прекрасен рефлекс и опази резултата непроменен.

В 80-ата минута домакините получиха втора дузпа за нарушение срещу Лукас Окампос. Джанлука Лападула този път отбеляза 11-метровия удар направи резултата 3:1.

Две минути по-късно пък Киево направи невероятен пропуск. При едно разбъркване в наказателното поле Качаторе от три метра нацели напречната греда. Малко преди края и Деулофеу можеше да вкара четвърти гол за домакините, но стреля покрай вратата.

Така Милан събра актив от 50 точки и излезе на 5-ото място във временното класиране. Киево пък се намира на 11-ото място с 35 точки.