Хасково се класира за финала за купата на България по баскетбол

Домакините от Хасково 2012 се класираха за финала за купата на България по баскетбол при дамите, след като се наложи драматично над Берое-Стара Загора с 86:82 (27:19, 23:16, 18:23, 18:24). В зала "Дружба" хасковлийки изиграха силно първо полувреме, в което поведоха с 15 точки и мачът изглеждаше до голяма степен решен в тяхна полза.

През второто полувреме обаче гостенките от Стара Загора заиграха много по-добре, стегнаха защитата си и бяха съвсем близо до това да направят сензационен обрат срещу водача в Държавното първенство. Уолтия Рол завърши с 20 точки и 10 борби за успеха на Хасково, а Челси Лий също се отличи с "дабъл-дабъл" от 18 точки и 11 борби. Радостина Димитрова добави още 17 точки за домакините. Моник Рийд реализира 33 точки за Берое, докато Сира Уорън завърши с 25 точки и 10 борби.

Във финала, който е в неделя от 18:30 часа, Хасково ще играе с Монтана 2003, а преди това Берое излиза срещу Нефтохимик 2010 в спор за бронза.