Сампдория подчини Пескара (видео)

Тимът на Сампдория надигра с 3:1 у дома Пескара в мач от 27-ия кръг на Серия "А". Бруно Фернандеш изведе Дория напред в резултата с удар отблизо в 18-ата минута. В 31-ата обаче Алберто Чери бе оставен сам на голлинията от защитниците на Самп и нямаше как да пропусне да изравни резултата. През второто полувреме все пак домакините от Генуа прекършиха съперника си с нови два гола. В 58-ата минута опитният нападател Фабио Куалярела върна аванса на домакините от един гол, засичайки центриране отдясно, а в 68-ата Патрик Шик се озова сам срещу вратаря Албано Бисари и с удар по земя го преодоля.

След тази победа Сампдория се изкачи на девето място в подреждането с 38 точки, докато Пескара остава на последната 20-а позиция с 12 точки.