Гол след гол: Дортмунд разкъса Леверкузен (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) записа третата си проедна победа в Бундеслигата и сякаш подпечата уволнението на треньора на Байер (Леверкузен) Роджер Шмит. “Жълто-черните” разкъсаха съперника си с 6:2, a oчакванията за зрелищен и открит двубой бяха напълно оправдани и 79 100 зрители по трибуните на “Сигнал Идуна Парк” със сигурност не са съжалявали, че са избрали да прекарат съботния си следобед там.

Усман Дембеле даде ударен старт на Борусия с премерен удар от границата на наказателното поле за 1:0 след само 6 минути игра, като така за единадесети път домакините реализираха в рамките на първите 15 минути - повече от всеки друг в първенството. Пиер-Емерик Обамеянг удвои с двадесетия си гол за сезона и 2:0 в 26-ата минута, а до края на първото полувреме още попадения нямаше, като за сметка на това Дортмунд загуби Марко Ройс, който напусна контузен минута преди почивката.

Кевин Фоланд върна един гол за гостите моментално след подновяването на двубоя - 2:1 в 48-ата минута. Обамеянг обаче отбеляза за втори път в двубоя и задмина Роберт Левандовски в класацията за отбелязани попадения за Дортмунд в Бундеслигата с общо 75, а резултатът вече бе 3:1 в 69-ата минута.

Байер повтори упражнението и почти веднага върна гол - 3:2 благодарение на Вендел в 74-ата минута. Кристиан Пулишич направи 4:2 в 77-ата минута, засичайки добро подаване от непосредствена близост, а Андре Шюрл не сгреши от 11 метра осем минути по-късно, реализирайки от дузпа за 5:2.

Рафаел Герейро сервира десерта с четвъртия си гол за сезона, който бе в добавеното време и оформи финалния разгром от 6:2.