Още един шедьовър на Нгапет (видео)

Френският ас на италианския Азимут (Модена) Ървин Нгапет за пореден път впечатли с невероятния си талант. По време на гостуването на тима му в Любляна на местния АЦХ Волей за последен мач от груповата фаза на Шампионската лига, Нгапет направи един от ударите на сезона. Във втория гейм френският национал имаше лоша топка за атака, като трябваше да навлезне в треньорското поле на тима си. И когато всички очакваха, че просто ще прехвърли топката, Ървин не се поколеба все пак да я забие, макар че нямаше и необходимите засилка и отскок. Резултатът? Точка за Модена.

Колкото до самия мач, Модена допусна поражение с 2:3 (21:25, 25:23, 27:25, 20:25, 11:15), но това не се отрази на крайното класиране и италианският тим завърши на първо място в група D. Нгапет игра само в първите три гейма, като отбеляза 14 точки (2 аса, 3 блокади, 43 % в атака), а неговият брат Суон се отличи с 18 (2 аса, 62 % в нападение).