Български волейболист впечатли цяла Франция

Българският волейболист Иван Колев успя да впечатли цяла Франция с великолапното си представяне в последния мач на своя Ница. Юношата на ЦСКА, който от дълги години играе в чужбина, имаше основен принос за силната игра на своя тим Ница срещу гранда Кан. Ница допусна драматична загуба в дербито на Лазурния бряг с 2:3 (25:15, 25:21, 23:25, 22:25, 13:15) пред 1000 зрители.

Иван Колев и съотборниците му поведоха убедително с 2:0 гейма, но после допуснаха резултата да бъде изравнен до 2:2. В тайбрека Ница поведе с 5:3, но Кан обърна развоя на гейма при 10:9 и в крайна сметка стигна до успех с 15:13.

Иван Колев заби фантастичните 27 точки (6 аса, 6 блока, 52% ефективност в атака, 33% перфектно и 52% позитивно посрещане) и показа, че селекционерът на националния отбор на България Пламен Константинов може да разчита на него, както в посрещането, така и в атака, въпреки че скоро навърши 30 години.

Латвийският диагонал Херманс Еглескалнс бе най-резултатен за домакините с 28 точки (2 ас, 1 блок, 58% ефективност в атака), а Гойко Чук добави още 13 точки (8 блока, 50% ефективност в атака).

Тимъти Карл бе най-резултатен за Кан с 23 точки (4 блока, 56% ефективност в атака, 7% перфектно и 67% позитивно посрещане), а Еманюел Ригонде добави още 13 точки (1 ас, 2 блока, 48% ефективност в атака, 8% перфектно и 60% позитевно посрещане) за успеха.

Така Ница допусна 10-а загуба от началото на сезона и с актив от 28 точки заема 5-о място във временното класиране. Кан записа 7-и успех и заема 10-о място с актив от 21 точки.

НИЦА - КАН 2:3 (25:15, 25:21, 23:25, 22:25, 13:15)

НИЦА: Русмир Халилович 4, Херманс Еглескалнс 28, ИВАН КОЛЕВ 27, Милош Терзич 1, Марко Радевич 8, Гойко Чук 13 - Желе Рибенс-либеро (Жером Клер 3, Филип Титога, Фран Новотни-Касич)
Старши-треньор: Младен Касич
КАН: Пиер Пужол 3, Тимъти Карл 23, Еманюел Ригонде 13, Иржи Крал 9, Деян Радич 9, Никола Дел Бианко 1 - Бенжамен Диез-либеро (Кентен Росар, Томас Цас 7)
Старши-треньор: Арно Жосеран.