Тъжно завръщане на Фрингс в Бремен (видео)

Отборът на Вердер (Бремен) изкова важна победа с 2:0 над последния Дармщат 98. Наставникът на гостите Торстен Фрингс преглътна горчив хап при завръщането си на "Везерщадион", където стана легенда като футболист. Макс Крузе отбеляза два гола за успеха (75 - дузпа и 90). Дармщат записа 17-а победа от 23 срещи и изглежда обречен.

Гостите от Хесе започнаха по-активно и по-често организираха нападения. До 25-ата минута опашкарят беше изпълнил цели шест корнера, от които обаче не произтече сериозна опасност. Като цяло Дармщат беше пълен господар преди почивката откъм териториално владение (66 процента) и откъм опасности.

След почивката "зелено-белите" заиграха по-активно и започнаха да създават голови положения. В 57-ата Макс Крузе намери Серж Гнабри, който спечели само корнер. В 75-ата минута 38-годишният Клаудио Писаро извоюва дузпа за своите, реализирана от Макс Крузе. В 90-ата Крузе реши всичко с втори гол след технично насочване срещу вратаря.