Златан с лакът и пропусната дузпа, Юнайтед отново изпусна точки (видео)

Манчестър Юнайтед загуби две точки, след като завърши 1:1 с Борнемут на "Олд Трафорд". Отборът на Жозе Моуриньо игра силно през първото полувреме и поведе с гол на Рохо. Малко преди почивката Джошуа Кинг изравни от дузпа.

Златан Ибрахимович бе в центъра на събитията секунди преди края на първата част. Той първо бе настъпен по главата, а шведът отговори с лакът в лицето на Мингс. Съдията не направи нищо, но при оспорването от страна на играчите на Борнемут показа жълт картон на Сърман, а за него това се оказа втори и той трябваше да напусне терена.

Въпреки че игра с човек повече цяло второ полувреме, Юнайтед разочарова. Все пак домакините можеха да стигнат до успеха, но в 72-ата минута Ибрахимович пропусна дузпа. Ударът му бе спасен от 37-годишния Артур Боруц, който изигра великолепен мач и направи серия от добри спасявания.

След спечелването на Купата на Лигата играчите на Жозе Моуриньо искат да зарадват феновете си с добро представяне. Уейн Рууни, които се завърна в стартовия състав, започна много активно и в самото начало пробва удар с глава.

В седмата минута "червените дяволи" имаха великолепна възможност да открият резултата. Люк Шоу изведе Погба сам срещу вратаря. Ударът на французина обаче бе отклонен от Боруц и топката мина покрай гредата. Малко по-късно грешка на Мингс подари топката на Рууни, който бе на отлична позиция. Рекордьорът по голове за клуба реши да подава към Ибрахимович, но шведът не успя да овладее добре и ситуацията бе пропиляна.

Марсиал пропусна следващия шанс. Французинът получи блестящо подаване от Карик и бе непокрит в наказателното поле, но стреля в Боруц и вратарят изби. Натискът на Юнайтед даде резултат в 23-ата минута. Тогава защитата на гостите не изчисти добре топката след ъглов удар. Валенсия центрира ниско, а Рохо засече топката в мрежата.

След попадението домакините се успокоиха и намалиха темпото. Това им изигра лоша шега, тъй като пет минути преди почивката резултатът бе изравнен. Влизане на Фил Джоунс повали Марк Пю в наказателното поле и от бялата точка Джошуа Кинг направи 1:1.

Златан бе в центъра на вниманието секунди преди края на първата част. Първо Мингс почти стъпи на главата на шведа, който бе паднал на земята. Кракът на играча на Борнемут нацели главата на нападателя, но за негово щаствие той не пострада сериозно. Малко по-късно Ибра отговори с умишлен лакът в лицето на Минг, за което спокойно можеше да получи червен картон или най-малко жълт, който щеше да му е втори. Инцидентът доведе до оплаквания от страна на гостите и накара съдията да извади жълт картон на Сърман, който избута Ибрахимович след случката. Реферът обаче бе забравил, че той вече е декориран, и нямаше какво да направи освен да го изгони. Златан пък може да бъде наказан по видеозапис и да пропусне три мача на тима си.

В 70-ата минута реши Моуриньо генерално да променя нещата, като направи три смени едновременно. Той изкара Шоу, Карик и Рууни и пусна Фелаини, Лингард и Рашфорд. Секунди по-късно Юнайтед имаше златна възможност да поведе. Погба върна топката от аутлинията и тя се удари в ръката на Адам Смит. Съдията отсъди дузпа, но ударът на Ибрахимович бе спасен от Боруц.

Агресивната игра на "червените дяволи" продължи. Маркъс Рашфорд избута Смит и бранителят падна на няколко метра извън терена, а това предизвика аплодисменти от стоящия наблизо Жозе Моуриньо. В самия край Пол Погба на два пъти можеше да донесе трите точки на Юнайтед. При първата ситуация той не успя да уцели топката, а при втората да нанесе добър удар.

Резултатът остави тима на Моуриньо на шесто място с равен брой точки с петия Ливърпул и на точка зад Арсенал преди двубоя между мърсисайдци и лондончани по-късно днес.

МАН ЮНАЙТЕД - БОРНЕМУТ 1:1